Strona główna » Kotły na pellet » ATMOS D85P 80 kW + palnik + podajnik 1,7m - kocioł na pelet
ATMOS D85P 80 kW + palnik + podajnik 1,7m - kocioł na peletATMOS D85P 80 kW + palnik + podajnik 1,7m - kocioł na peletATMOS D85P 80 kW + palnik + podajnik 1,7m - kocioł na peletATMOS D85P 80 kW + palnik + podajnik 1,7m - kocioł na pelet
ATMOS D85P 80 kW + palnik + podajnik 1,7m - kocioł na peletATMOS D85P 80 kW + palnik + podajnik 1,7m - kocioł na peletATMOS D85P 80 kW + palnik + podajnik 1,7m - kocioł na peletATMOS D85P 80 kW + palnik + podajnik 1,7m - kocioł na pelet

ATMOS D85P 80 kW + palnik + podajnik 1,7m - kocioł na pelet

Dostępność: Dostępny

Czas wysyłki: 20 - 30 dni

Koszt wysyłki: od 250,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Przesyłka kurierska - PRZEDPŁATA - 250,00 zł

Numer katalogowy: ATM_ZESTAW_D85P_80KW

Stan magazynowy:

Cena: 54 999,00 zł

Chwilowo niedostępny

  • Opis produktu
  • Recenzje produktu (0)

alt

Kocioł ATMOS D80P posiada 5 KLASĘ oraz ECO DESIGN!

Jest to norma dotycząca kotłów grzewczych na paliwa stałe z ręcznym i automatycznym zasypem paliwa o mocy nominalnej do 500kW. Klasyfikuje piece pod względem sprawności cieplnej  oraz emisji szkodliwych substancji do środowiska.

 

 

Produkt ten został też umieszczony na niemieckiej BAFA, pozwalając tym samym uzyskać użytkownikom dofinansowanie na terenie Niemiec. Fakt spełnienia wymogów kwalifikacyjnych narzuconych przez BAFA potwierdza, że kocioł osiągnął najwyższe standardy ekologiczne, energetyczne i konstrukcyjne.

 

ATMOS D80P to kocioł przeznaczony do komfortowego ogrzewania budynków peletem! Konstrukcja kotła umożliwia podłączenie palnika wraz z podajnikiem zarówno z lewej jak i z prawej strony. Korpus kotła został zaprojektowany jako spawana bryła z wielką komorą spalania. W dolnej części pod komorą spalania umieszczony jest dużej pojemności popielnik. Ponad komorą spalania umieszczony jest rurkowy wymiennik ciepła z zawirowaczami ciągu oraz wyciągowym wentylatorem spalin. Cała komora spalania wyłożona jest ceramiką dzięki czemu uzyskujemy doskonałą jakość spalania oraz wysoką sprawność.
 

Przekrój kotła:
 

altNa przedniej części pokrywy kotła znajdujemy panel sterujący z przyrządami regulacyjnymi oraz gniazdem do montażu elektronicznej jednostki sterującej. Kocioł standardowo wyposażony jest w spiralę chłodzącą zapobiegającą przegrzaniu kotła oraz umożliwiającą zastosowanie go w układach zamkniętych C.O. W tylnej części kotła znajduje się wlot powietrza do spalania wyposażony w przesłonę, o położeniu której decyduje regulator ciągu Honeywell.

Ogrzewanie peletem przy pomocy palników ATMOS jest dość podobne do ogrzewania gazem ziemnym czy olejem. Różnicę stanowi powstający w niewielkich ilościach popiół, który musi być okresowo usuwany z wnętrza kotła i palnika. Jest to niezbędne do zachowania najwyższych parametrów spalania w kotle i bezawaryjnej pracy palnika.

 

Płomień palnika ATMOS A85 w kotle D80P:
 

alt
 

Podana cena dotyczy kotła, palnika na pelety ATMOS A85 i podajnika ślimakowego (podajnik ślimakowy o długości 1,7m - dłuższy podajnik wymaga dopłaty), które pracują w pełni automatycznie i są sterowane regulatorem elektronicznym przy pomocy sondy płomienia - fotokomórki (jeśli interesuję Państwa zakup SAMEGO KOTŁA, prosimy kliknąć TUTAJ). W koszu paleniskowym dochodzi do mieszania dawkowanego paliwa i powietrza w takich proporcjach aby paliwo spaliło się z najwyższą sprawnością, a powstałe spaliny były jak najmniejszym obciążeniem dla środowiska naturalnego. Zbiornik na opał należy dokupić lub wykonać samemu domowym sposobem.

 

W palniku zalecamy spalać wyłącznie dobrej jakości pelet o średnicy 6-8 mm i długości 5-25 mm. Wysokiej jakości pelet cechuje się jasną barwą i nie zawiera kory. Bieżąca obsługa kotła polega na usuwaniu popiołu raz na 7-30 dni w zależności od potrzeb (obciążenia kotła pracą).

 

Główne zalety kotła:

- możliwość spalania zarówno peletu jak i drewna
- automatyczny palnik peletowy
- wysoka wydajność 91-93%
- automatyczna praca i wyłączenie kotła po spaleniu opału
- możliwość obustronnego montażu palnika
Opcje (za dopłatą):

- funkcja automatycznego odpopielania 


alt

 

 
LADDOMAT (link poniżej)
 

Kotły ATMOS muszą być podłączone przez LADDOMAT albo zawór termoregulacyjny ESBE, w celu osiągnięcia minimalnej temperatury wody powrotnej do kotła na poziomie 65'C. W związku z tym temperatura kotła musi być utrzymywana na stałym poziomie 80-90'C.
Wszystkie kotły są dostarczane z pętlą chłodzenia uniemożliwiającą przegrzanie. Aby jednak zadziałała ona tak jak powinna należy zainstalować ją wraz z termicznym upustowym zaworem bezpieczeństwa: 
 
alt


ZABEZPIECZENIE TERMICZNE KOTŁA (link poniżej)


Upustowy zawór bezpieczeństwa do wężownicy schładzającej zapobiegający zagotowaniu wody w kotle oraz instalacji.


 
Zalecamy też instalację kotła z akumulacją ciepłej wody! (link poniżej)


alt


alt

 

altaltalt
 

INSTALACJA (dodatkowy osprzęt):

-- Kotły ATMOS powinny być zabezpieczone poprzez układ pompowo-zaworowy LADDOMAT lub przez zawór termoregulacyjny, w celu osiągnięcia minimalnej temperatury wody powrotnej do kotła na poziomie 63'C. Dzięki temu wydłużamy żywotność kotła oraz zachowuje on optymalną sprawność przez długie lata użytkowania.
LADDOMAT - chroni nam kocioł przed zimnym powrotem wody oraz korozją, zapewnia szybsze wygrzanie kotła, ładuje bufor / akumulator ciepła, zapewnia odbiór grawitacyjny w przypadku braku prądu.
--> ZOBACZ OFERTĘ LADDOMATU

-- Zalecamy także montaż z tzw. BUFOREM (zbiornikiem akumulacyjnym), w którym gromadzona jest gorąca woda. Zapewnia to optymalną pracę dla kotła, który może bezproblemowo pracować na wyższych temperaturach oraz bez ryzyka przegrzania. Wydłuża to jego żywotność i co najważniejsze zapewnia duże oszczędności. To rozwiązanie znacznie obniża koszty eksploatacji urządzenia grzewczego.
--> ZOBACZ OFERTĘ BUFORÓW

-- Wszystkie kotły ATMOS w standardzie sprzedawane są ze specjalna wężownicą schładzającą kocioł. Aby jednak zadziałała ona tak jak powinna, należy zamontować do kotła upustowo-termiczny zawór bezpieczeństwa (zobacz zdjęcie w galerii)
--> ZOBACZ OFERTĘ ZAWORÓW SCHŁADZAJĄCYCHSCHEMATY INSTALACYJNE:


Schemat 1
Schemat 2
Schemat 3
Schemat 4

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail
 

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies .
Nie pokazuj więcej tego komunikatu