Strona główna » Kotły na drewno i węgiel » BLAZE GREEN 17 kW LAMBDA kocioł piec na drewno
Blaze Green 17 kWregulator sterownik ecoMAX 860 Touchmoduł internetowy ecoNETTrójstrefowy dopływ powietrza do spalaniaBlaze Comfort dane techniczneBlaze Comfort wymiary
Blaze Green 17 kWregulator sterownik ecoMAX 860 Touchmoduł internetowy ecoNETTrójstrefowy dopływ powietrza do spalaniaBlaze Comfort dane techniczneBlaze Comfort wymiary

BLAZE GREEN 17 kW LAMBDA kocioł piec na drewno

Dostępność: Na zamówienie

Czas wysyłki: 45 - 60 dni

Koszt wysyłki: od 30,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Przesyłka kurierska - PRZEDPŁATA - 30,00 zł

Stan magazynowy:

Cena: 33 050,00 zł

Chwilowo niedostępny

  • Opis produktu
  • Recenzje produktu (0)


Blaze GREEN 17 kW półautomatyczny kocioł na drewno
Blaze Green 17 kW


 

Kotły BLAZE Green posiadają 5 KLASĘ oraz ECO DESIGN

Jest to norma dotycząca kotłów grzewczych na paliwa stałe z ręcznym i automatycznym zasypem paliwa o mocy nominalnej do 500kW. Klasyfikuje piece pod względem sprawności cieplnej  oraz emisji szkodliwych substancji do środowiska. Jednak w przypadku spalania drewna kawałkowego kocioł BLAZE Green przesuwa granicę emisji jeszcze dalej. Nowo opatentowana dysza wiązki, wraz z automatyczną kontrolą spalania za pomocą sondy lambda, zapewnia bardzo niskie wartości emisji spalin.

 

Blaze Green jest kotłem zgazowującym drewno, brykiet, trociny i zrębki. Posiada wiele innowacyjnych technologii usprawniających funkcjonowanie kotła tak aby był on jeszcze bardziej dopasowany do potrzeb użytkowników. Najważniejszymi z nich są: 1) Mechaniczne wykrywanie paliwa, co zapewnia stabilne ciepło przez kilka godzin. Po dołożeniu opału wystarczy załączyć wentylator wyciągowy, który rozpali warstwę żaru. Komora załadunkowa zbudowana jest z nierdzewnej blachy a w dodatku odizolowana od ścian kotła z wodą przez co nie jest chłodzona bezpośrednio za pomocą wody. Takie rozwiązanie chroni przed skraplaniem co zapewnia dłuższą żywotność. 2) Fabryczne wyposażenie w ochronę przed korozją wynikającą z różnicy temperatur na wyjściu i na powrocie wody do kotła. Wbudowany termostat z temperaturą ustawioną na 60°C oraz specjalna konstrukcja mieszania w korpusie kotła zapewniają odpowiednią ochronę urządzenia. Dzięki temu nie trzeba już dodatkowego układu hydraulicznego (nazywanego przez innych producentów laddomatem, układem antykondensacyjnym, itp.) co znacznie redukuje koszty! 3) Trójstrefowy dopływ powietrza do komory zgazowania. W razie potrzeby jest dopuszczane powietrze przyspieszające osuszanie w przypadku palenia wilgotnym drewnem aby zachować niską wartość emisji spalin. 4)  Dysza odrzutowa polega na zastosowaniu specjalnej konstrukcji dna w kształcie promienia, która zapewnia wysoką jakość zgazowania paliwa przy bardzo niskiej emisji. Jednocześnie umożliwia on pracę wyłącznie na ciągu kominowym.
 

Zalety kotła:


- Mechaniczne wykrywanie paliwa zapewnia stabilne ciepło przez kilka godzin. OPATENTOWANO
- Kompleksowa ochrona przed korozją - 7-letnia gwarancja. OPATENTOWANO
- Trójstrefowy dopływ powietrza. OPATENTOWANO
- Zastosowanie dyszy odrzutowej znacząco ogranicza emisje spalin. Jednocześnie umożliwia ona pracę wyłącznie na ciągu kominowym. OPATENTOWANO
- Sonda Lambda znajdująca się w standardowym wyposażeniu kotła - jest ważnym elementem, który odczytuje wartość tlenu resztkowego i następnie reguluje ilość i rodzaj doprowadzanego powietrza do spalania
- Certyfikowana regulacja mocy 30–100 % pozwala na instalację mniejszego zbiornika akumulacyjnego

- Zintegrowane mieszanie wody zwrotnej
- Komfortowa eksploatacja półautomatyczna
- Niskie zużycie paliwa, sprawność 91 % w całym zakresie mocy wyjściowej
- Specjalne turbulatory - łatwe i wydajne czyszczenie wymiennika ciepła
- Nachylenie gazu na dnie komory w celu automatycznego usuwania popiołu
- Kocioł certyfikowany zgodnie z ČSN EN 303-5, 5 klasa emisyjności, spełnia Ecodesign
- Klasa efektywności energetycznej A+
- Kompaktowa budowa
Opcje (za dopłatą):
 
- Sterownik ecoMAX 860 Touch
- ecoSTER TOUCH / eSTER X80 (w przypadku sterownika ecoMAX 860 Touch)
Zdalny panel sterowania z funkcją termostatu pokojowego ecoSTER TOUCH umożliwia sterowanie i zmianę ustawień kotła z miejsc, w których jest zamontowany panel, na przykład salon.
- Moduł rozszerzający do sterowania pozostałych obiegów grzewczych
Umożliwia sterowanie pozostałych dwóch zaworów mieszających i ich pomp. Udostępnia również funkcję sterowania pompy cyrkulacyjnej c.w.u.
- Czujnik zewnętrzny CT6-P
Czujnik służący do odczytywania temperatury zewnętrznej
- Zawór grawitacyjny 6/4"
Zawór zwrotny do podłączenia grawitacyjnego
- Moduł rozszerzający
Do sterowania dodatkowym mieszaczem oraz buforem
- Czujnik temperatury CT4 
Automatyczna jednostka sterująca
ecoMAX 860 D3 Touchregulator sterownik ecoMAX 860 TouchRegulator umożliwia bezpośrednie ustawienie wymaganej mocy kotła w procentach oraz regulację eksploatacji ciągłej kotła od 30 do 100 % mocy znamionowej. Ustawienie mocy na 30 % zapewnia długi okres ogrzewania z porównywalną jakością spalania, jak w przypadku mocy ustawionej na 100 %.

Takie rozwiązanie umożliwia eksploatację kotła przy niższej mocy (znaczące przede wszystkim w okresie przejściowym), a także montaż zbiornika akumulacyjnego o mniejszej objętości, co pozwala nie tylko na oszczędność finansową, ale i przestrzenną.

 

System internetowy ecoNET

 

 

moduł internetowy ecoNET


 

System internetowy ecoNET, umożliwia użytkownikowi zarządzanie zdalne oraz monitoring kotła i systemu grzewczego. Dzięki temu użytkownik ma możliwość zmiany parametrów kotła i systemu grzewczego, a także sprawdzenia historii eksploatacji kotła i systemu grzewczego, która jest wyświetlona na przejrzystym wykresie.
Dostęp zdalny do regulatora jest możliwy ze wszystkich urządzeń podłączonych do internetu, czyli tabletu, komputera lub telefonu komórkowego. Ustawienia przeprowadza się za pośrednictwem przeglądarki internetowej na stronie www.econet24.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej, która jest dostępna dla Android i iOS.


 

Trójsferowy dopływ powietrzaZalety kotła Blaze GreenZalety kotła Blaze GreenMechaniczne wykrywanie paliwaMechaniczne wykrywanie paliwaBlaze Green dane techniczneBlaze Green wymiary


 

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail
 

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies .
Nie pokazuj więcej tego komunikatu