Strona główna » Blog » Kocioł na drewno i pellet z certyfikatem ECO DESIGN

Kocioł na drewno i pellet z certyfikatem ECO DESIGN

Data dodania: 26-03-2020


W ostatnim czasie bardzo wiele osób postanowiło zainwestować w kotły na drewno i pellet. Dzięki swojej konstrukcji, a także komorze spalania wyposażonej w elementy ceramiczne, piec ma możliwość bardzo dokładnego dopalenia materiału, dzięki czemu wydajność jego pracy utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.
 

Na uwagę zasługują przede wszystkim dwa modele kotłów na drewno i pellet – ATMOS DC25S oraz ATMOS DC25SP. Odznaczają się one wytrzymałą konstrukcją, a doskonałej jakości elementy składowe zapewniają stabilne działanie urządzeń nawet przez wiele lat bez konieczności podejmowania jakichkolwiek prac serwisowych czy naprawczych. Sprawny przepływ powietrza we wnętrzu pieca zapewnia dysza umieszczona u dołu urządzenia, a także wentylator odprowadzający spaliny do komina. Bezpieczeństwo działania gwarantują wężownice schładzające, które zabezpieczają układ przed przegraniem się.
 

Bardzo ważną informacją jest fakt, że wspomniane kotły na drewno i pellet spełniają wszelkie normy 5 – Klasy oraz ECO DESIGN, co sprawia, że na ich zakup można otrzymać dofinansowanie.
 

Klienci decydujący się na zakup kotłów na drewno i pellet bardzo często inwestują także w wysokiej jakości palniki. Liderami w dostarczaniu tego typu urządzeń niewątpliwie są producenci, tacy jak KOSTRZEWA czy KIPI. Poza samym palnikiem oferują oni także podajnik, sterownik czy też różnego rodzaju czujniki. Montaż palnika do pieca jest bardzo prosty, a jego główną funkcjonalnością jest kontrola płomienia za pomocą fotokomórki.
 

Kotły na drewno i pellet to przede wszystkim łatwa obsługa, wydajna praca, a także bardzo wygodna eksploatacja, która ogranicza się w znacznej mierze do okresowego czyszczenia pojemnika z zalegającego popiołu. Posiadane certyfikaty, a także spełnione normy bezpieczeństwa potwierdzają, że tego typu piece są najodpowiedniejsze do montażu nie tylko w domu, ale także w różnego rodzaju zakładach przemysłowych. Ich stabilna praca jest gwarancją wieloletniego użytkowania, a także niskich kosztów nagrzewania pomieszczeń.

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Newsletter

 

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies .
Nie pokazuj więcej tego komunikatu